Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Pokrowiec na koło zapasowe – dlaczego warto i jak go dobrać? Znamy odpowiedzi!
Pokrowiec na koło zapasowe – dlaczego warto i jak go dobrać? Znamy odpowiedzi!

Koło zapasowe to jeden z tych elementów, które często bywają zapomniane. Okazuje się ono jednak kluczowe w kryzysowej sytuacji. Warto więc zainwestować w rozwiązanie, które zapewni mu odpowiednią ochronę. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej. W dzisiejszym artykule chcemy bowiem skupić się na kwestii dotyczącej tego, dlaczego warto postawić na pokrowiec na koło zapasowe. W dalszej części podpowiemy Ci również, jak go dobrać i co jest ważne przy jego zakupie.

Dlaczego warto wyposażyć swój pojazd w pokrowiec na koło zapasowe?

Używanie pokrowca na koło zapasowe nie jest powszechnym zjawiskiem. Okazuje się jednak, że rozwiązanie to ma wiele zalet. Co ciekawe, nie dotyczą one wyłącznie estetyki. O wiele bardziej liczy się jego funkcjonalność i pozytywny wpływ na stan koła.

Pokrowiec tworzy bowiem szczelną barierę pomiędzy zawartością a otoczeniem. Dzięki temu koło jest skutecznie chronione przed wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednio dobrany pokrowiec zabezpiecza także koło zapasowe przed przemieszczaniem w trakcie transportu.

W rezultacie zyskać można bezpieczne warunki do jego przechowywania. To z kolei daje gwarancję zachowania wszystkich jego właściwości. Z takim zabezpieczeniem nie trzeba więc martwić się o zniszczenie opony, która w niewłaściwych warunkach mogłaby np. ulec przebiciu bądź odkształceniu. Z całą pewnością będzie Ci więc ona służyć znacznie dłużej.

To właśnie dlatego powinieneś rozważyć zakup pokrowca na koło zapasowe. Co więcej, pomyśl również o właściwym zabezpieczeniu opon sezonowych.

Pokrowiec a worki foliowe – jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami przechowywania?

Jak już wspominaliśmy, przechowywanie opon w pokrowcu nie jest dość częstym zjawiskiem. Powszechnie spotyka się użycie do tego worków foliowych. Opcja ta jest o wiele tańsza. Czy na pewno jednak lepsza?

Niestety nie. Zastosowanie worków pozwala co prawda zabezpieczyć koło i bagażnik przed zabrudzeniami. Na tym jednak kończą się ich możliwości. Pokrowce natomiast zostały specjalnie zaprojektowane do przechowywania kół. Dzięki temu mają także inne właściwości, które znacząco zwiększają ich skuteczność w tym zakresie. Wśród tych najważniejszych wymienić można:

– ochronę przed wilgocią i szkodliwymi czynnikami,

– dobrą wentylację,

– dużą wytrzymałość.

Do tego pokrowce łatwo się zakłada i zdejmuje. Z pewnością więc nie pożałujesz, jeśli zdecydujesz się na taką inwestycję.

Jak dobrać pokrowiec na koło zapasowe?

Pokrowiec na koło zapasowe występuje w wielu wariantach. Kluczowe jest więc zatroszczenie się o jego odpowiedni dobór. Skup się przede wszystkim na prawidłowym dobraniu rozmiaru. Produkt nie może być ani zbyt mały, ani zbyt duży. Wówczas będzie mógł skutecznie osłonić całe ogumienie, a jednocześnie koło nie będzie przesuwać się wewnątrz.

Pokrowce tworzone są z uwzględnieniem różnych modeli pojazdów. Na rynku natrafisz więc na modele przystosowane do konkretnych rozmiarów opon, a także uniwersalne, uwzględniające kilka rozmiarów. Istnieje także możliwość uszycia pokrowca na wymiar. Pod uwagę bierze się wówczas nie tylko średnicę koła, ale także szerokość opony. Tym samym, aby dobrać pokrowiec na koło zapasowe, należy znać takie parametry jak: średnica, szerokość przekroju i szerokość profilu wyrażone w cm.

Co jest ważne przy zakupie pokrowca na koło zapasowe?

Wybierając pokrowiec na koło zapasowe, warto szukać przede wszystkim produktów wysokiej klasy. Dzięki temu będą one skuteczne, wytrzymałe i naprawdę funkcjonalne. W tym celu pomocne może okazać się zwrócenie uwagi na kilka cech:

materiał – powinien być on trwały i odporny na czynniki atmosferyczne. Istotna jest zwłaszcza jego wodoodporność, która chroni zawartość przed wilgocią. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza dla felg;

wytrzymałość – wybierz solidny i wytrzymały pokrowiec. Wówczas posłuży Ci on przez wiele sezonów;

usztywniane ścianki – usztywniany pokrowiec minimalizuje ryzyko odkształcenia się opony na skutek długiego leżenia;

ściągacz bądź zamek – dzięki tym rozwiązaniom pokrowiec idealnie przylega do opony i odpowiednio ją zabezpiecza;

uchwyty – chociaż nie są one koniecznością, to okazują się bardzo przydatne. Ich obecność sprawia bowiem, że przenoszenie koła jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze;

rzep do umocowania pokrowca w bagażniku – jest to bardzo praktyczne w przypadku koła zapasowego wożonego w bagażniku. Ze względu na rzep pozostaje ono na swoim miejscu;

personalizacja – niekiedy warto pomyśleć również o personalizacji swojego pokrowca. W ten sposób nie tylko zwiększą się jego walory wizualne. Dobrze jest go wykorzystać również do oznaczenia konkretnych produktów. W ten sposób ich odnalezienie będzie znacznie łatwiejsze.

Czy dzisiejszy wpis pozwolił Ci zrozumieć, jak bardzo przydatnym akcesorium jest pokrowiec na koło zapasowe? Jeśli tak, to zajrzyj do naszego e-sklepu. Znajdziesz w nim wiele różnorodnych opcji, które dopasujesz do swoich potrzeb. Gwarantujemy przy tym, że niezależnie od dokonanego wyboru, pokrowiec, który otrzymasz, odznaczać będzie się doskonałą jakością. Tym samym należycie wykona powierzone mu zadanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl